Medicur.cz - zdravotnické potřeby a ochranné pomůcky

Filament Premium PLA Mystic Green 1,75 mm 1kg

Výjimečný a žádaný produkt Filament Premium PLA Mystic Green 1,75 mm 1kg originál od výrobce Prusa snadno můžete pořídit na našich stránkách teď za neuvěřitelně výhodnou cenu. Výhodně za 699 Kč.
Filament Premium PLA Mystic Green
Více informací »
Značka: Prusa
699
Popis produktu

Filament Premium PLA Mystic Green 1,75 mm 1kg
1,75 mm PLA tisková struna pro použití ve 3D tiskárnách. Celý proces výroby je důkladně monitorován a měřen, díky tomu můžeme u této tiskové struny garantovat výrobní odchylku ±0,02 mm a vysokou stálost barev. PLA je filament vhodný i pro začátečníky díky bezproblémovému tisku.

O PLA filamentu

Nejoblíbenější materiál pro 3D tisk. PLA (polylaktidová vlákna) je biologicky plně odbouratelný materiál, vyráběný z kukuřičného nebo bramborového škrobu a cukrové třtiny. PLA má relativně nízkou teplotu tání 175 °C. Na rozdíl od takzvaných reaktoplastů je možné PLA opakovaně zahřívat přes jeho teplotu tání s velmi malou degradací materiálu. Je to také velmi tvrdý, ale tudíž i křehký materiál a jakmile se rozbije, často se tříští.
PLA má jako každý jiný materiál i několik slabých stránek. Vedlejší efekt nízké teploty tání je nízká teplotní odolnost, výtisky začínají ztrácet mechanickou pevnost už při teplotách nad 60 °C.
Kombinace nízké odolnosti proti UV záření a nízké teplotní odolnosti znamená, že výtisky z PLA nejsou ideální pro venkovní použití. PLA je rozpustné pouze v chemikáliích, jako je například chloroform nebo horký benzen. Pro spojování několika výtisků dohromady je tak lepší použít lepidlo.
Přestože je PLA při kontaktu s potravinami zdravotně nezávadný materiál, nedoporučujeme opakovaně pít nebo jíst z vašich 3D tisků. V malých trhlinách v povrchu, které při tisku vznikají, se totiž mohou v průběhu času množit bakterie. Při povrchových úpravách PLA je lepší použít broušení za mokra. Bez vody může rychle dojít k zahřátí plastu třením, ten se místy roztaví a znesnadní se tak jeho další broušení.

PRUSAMENT MYSTIC: TIPY A TRIKY
U Prusamentů Mystic, záleží jen na váš jak lesklý a saturovaný bude výsledný povrch výtisku!
ZMĚŇTE TEPLOTU TRYSKYOptické vlastnosti filamentu se mění v závislosti na tiskové teplotě. Čím vyšší teplota trysky při tisku, tím lesklejší výsledný model bude.

VÝŠKA VRSTVYBarve začně být zářivější při tisku s vyššími vrstvami. Nejzářivějších výsledků dosáhnete s většími tryskami a vrstvou vyšší než 0.3mm.

LIŠÍ SE PODLE ÚHLU POHLEDUBarva se mění v závislosti na pohledovém úhlu. Podívejte se na výslený model z více úhlů a uvidíte měnící se barevné odlesky.

Tiskové nastavení
Tryska: 215 °CVyhřívaná podložka: 50-60 °C 
Základní vlastnosti PLU filamentu

➕ snadný tisk
➖ křehkost

➕ tiskne drobné detaily
➖ nízká teplotní odolnost

➕ vhodný na tisk velkých modelů
➖ po tisku obtížnější odstranění odpůrných prvků

➕ tvrdý a houževnatý

➕ nedeformuje se

Poznámka
Tento 1,75 mm filament byl vyroben s přesností +- 0,02 mmPřed tiskem se ujistěte, že povrch vyhřívané podložky je perfektně čistý tak, jak je popsáno v naší Příručce 3D tiskaře.
Doporučená maximální teplota pro sušení PLA je 50 °C, po dobu minimálně 4 hodin.
Balení: Filament – tisková struna 1,75 mmMateriál: PLAHmotnost: 1 kg

Barva Zelená
Použití 3D tisk
Materiál PLA
Průměr 1,75 mm
Český výrobek ano
Hmotnost 1000 g