Octenilin Wound gel na rány 20 ml

Tento kvalitní kousek Octenilin Wound gel na rány 20 ml od známého dodavatele Octenilin snadno získáte právě dnes opravdu výhodně. Aktuálně za 215,70 Kč.
Octenilin Wound gel na rány 20 ml
Značka: Octenilin
215,70 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

Vlastnosti:

  • Ke zvlhčení a čištění povleklých, kontaminovaných a nehojících se kožních ran a popálenin 
  • ke konzervujícímu zvlhčení obvazů a krytí ran
  • k odstranění strupovitých povlaků
  • na podporu přirozeného procesu hojení 
  • k ošetření termických ran (popálenin)

Použití:

Octenilin® gel na rány je vhodný k opakovanému a dlouhodobému používání. Dlouhodobé používání přípravku octenilin® gel na rány by mělo být pod lékařským dozorem. Kromě debridementu je třeba rány vždy nejprve opláchnout a vyčistit, aby byly snadno rozpustné povlaky před použitím přípravku octenilin® gel na rány již odstraněny. Ránu zcela pokryjte přípravkem octenilin® gel na rány (tloušťka vrstvy 1-5 mm). Pro další krytí nebo vyplnění ran lze přípravek octenilin® gel na rány nanést na obvazy, gázy, kompresy i jiné savé materiály, či na materiály k vyplnění rány. Gel na rány octenilin kryje rány, čímž vytváří fyzikální bariéru, která chrání ránu před vnějšími vlivy (např. částicemi prachu a mikroorganismy). Při krytí gel navíc zvlhčuje rány.

Vedlejší účinky: Dosud nebyly pozorovány.

Interakce: 

V kombinaci s mastnými gázami může docházet k vyschnutí a tím ke ztíženému odloučení mastné gázy. Aby nedošlo k vyschnutí mastné gázy, je třeba provádět výměnu obvazu a čištění rány každý den. Pro lepší odloučení lze nechat obvaz nasáknout přípravkem octenilin® roztok k oplachu ran.

Nepoužívejte v kombinaci s anionickými tenzidy nebo jinými mýdly, mastmi, oleji, enzymy či jinými přípravky k čištění ran, protože by mohlo dojít k narušení konzervace.

Nepoužívejte v kombinaci s PVP jodem, protože by došlo k zabarvení a  k omezení antiseptického účinku PVP jodu.

Kontraindikace: 

Při známé alergii či při podezření na alergii proti jedné či více obsaženým látkám se nesmí přípravek octenilin® gel na rány používat. V případě pochybností konzultujte s lékařem.

Skladování:

Při skladování neotevřeného balení + 5°C- +25°C lze přípravek používat do data použitelnosti(viz vyražený údaj). Po otevření je nutno přípravek spotřebovat do 8 týdnů.

Složení: 

Purifikovaná voda, Propylenglykol, Hydroxyetylcelulóza, Octenidihydrochlorid.

Upozornění a bezpečnost:

Nepoužívejte poškozené balení. Chraňte před přímým slunečním zářením. K zamezení zavlečení choroboplodných zárodků je třeba při používání přípravku octenilin® gen na rány dbát na to, aby obal nepřišel do styku s ránou.

Jen k vnějšímu použití.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Jedná se o zdravotnický prostředek. Před použitím si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte se svým lékařem.