Medicur.cz - zdravotnické potřeby a ochranné pomůcky

Filament PLA Galaxy Black 1,75 mm 1kg

Ve slevě tento produkt Filament PLA Galaxy Black 1,75 mm 1kg od dodavatele s dlouholetou historií Prusa máte možnost nakoupit zrovna ve slevě. Právě nyní za bezkonkurenční cenu 699 Kč. EAN: 8594173675001
Filament PLA Galaxy Black 1
Více informací »
Značka: Prusa
699
Popis produktu

Filament PLA Galaxy Black 1,75 mm 1kg
1,75 mm PLA tisková struna pro použití ve 3D tiskárnách. Celý proces výroby je důkladně monitorován a měřen, díky tomu můžeme u této tiskové struny garantovat výrobní odchylku ±0,02 mm a vysokou stálost barev. PLA je filament vhodný i pro začátečníky díky bezproblémovému tisku.

O PLA filamentu

Nejoblíbenější materiál pro 3D tisk. PLA (polylaktidová vlákna) je biologicky plně odbouratelný materiál, vyráběný z kukuřičného nebo bramborového škrobu a cukrové třtiny. PLA má relativně nízkou teplotu tání 175 °C. Na rozdíl od takzvaných reaktoplastů je možné PLA opakovaně zahřívat přes jeho teplotu tání s velmi malou degradací materiálu. Je to také velmi tvrdý, ale tudíž i křehký materiál a jakmile se rozbije, často se tříští.
PLA má jako každý jiný materiál i několik slabých stránek. Vedlejší efekt nízké teploty tání je nízká teplotní odolnost, výtisky začínají ztrácet mechanickou pevnost už při teplotách nad 60 °C.
Kombinace nízké odolnosti proti UV záření a nízké teplotní odolnosti znamená, že výtisky z PLA nejsou ideální pro venkovní použití. PLA je rozpustné pouze v chemikáliích, jako je například chloroform nebo horký benzen. Pro spojování několika výtisků dohromady je tak lepší použít lepidlo.
Přestože je PLA při kontaktu s potravinami zdravotně nezávadný materiál, nedoporučujeme opakovaně pít nebo jíst z vašich 3D tisků. V malých trhlinách v povrchu, které při tisku vznikají, se totiž mohou v průběhu času množit bakterie. Při povrchových úpravách PLA je lepší použít broušení za mokra. Bez vody může rychle dojít k zahřátí plastu třením, ten se místy roztaví a znesnadní se tak jeho další broušení.
Tiskové nastavení
Tryska: 215 °CVyhřívaná podložka: 50-60 °C 
Základní vlastnosti PLU filamentu

➕ snadný tisk
➖ křehkost

➕ tiskne drobné detaily
➖ nízká teplotní odolnost

➕ vhodný na tisk velkých modelů
➖ po tisku obtížnější odstranění odpůrných prvků

➕ tvrdý a houževnatý

➕ nedeformuje se

Poznámka
Tento 1,75 mm filament byl vyroben s přesností +- 0,02 mmPřed tiskem se ujistěte, že povrch vyhřívané podložky je perfektně čistý tak, jak je popsáno v naší Příručce 3D tiskaře.
Doporučená maximální teplota pro sušení PLA je 50 °C, po dobu minimálně 4 hodin.
Balení: Filament – tisková struna 1,75 mmMateriál: PLAHmotnost: 1 kg

Barva Černá
Použití 3D tisk
Materiál PLA
Průměr 1,75 mm
Český výrobek ano
Hmotnost 1000 g