Medicur.cz - zdravotnické potřeby a ochranné pomůcky

Kaltostat Krytí 7,5 x 12cm 10 ks

Kaltostat Krytí 7,5 x 12cm 10 ks je kvalitní sterilní obvaz s obsahem alginátových vláken, který pomáhá při hojení ran. S jemnou texturou a přizpůsobivostí je ideální pro různé typy ran. Objednejte si nyní a užijte si rychlé a účinné hojení ran.
Kaltostat Krytí 7
Ověřit dostupnost
Značka: Kaltostat
1 147,50
Popis produktu

Podle povahy rány lze ponechat krytí na místě až sedm dnů. Kaltostat při přiložení na krvácející ránu podporuje hemostázu (zástavu krvácení). Kaltostat po přiložení na ránu by měl být fixován krycím obvazem. 

Návod k použití: 

  • Před přiložením krytí Kaltostat očistěte poraněné místo vhodným roztokem. 
  • Krytí by mělo být upraveno podle skutečné velikosti a tvaru rány tak, aby se předešlo jakémukoliv přesahu na okolní kůži. 
  • Převaz se provádí tehdy, když dojde k prosáknutí sekundárního obvazu nebo podle potřeby. Nejdéle je možno ponechat na ráně po dobu 7 dnů. 
  • Odstranění je snadné, protože krytí je na straně přeměněno v gel, který se prostě odstraní.

Indikace:

Kaltostat® je určen k absorpci exudátu a podpoře zástavy krvácení ran. Je určeno k ošetřování středně až silně exudujících ran. 

Vlastnosti:

  • Kaltostat pro hluboké rány je měkké, bělavé, sterilní vlákno alginátu vápenato-sodného, které je zpracováno do tvaru šňůry
  • vlákna alginátu vstřebávají zánětlivou tekutinu z rány nebo fyziologický roztok a tvoří pevný gel nebo vláknitý polštářek
  • gel udržuje na povrchu rány vlhké a teplé prostředí, snadno se z rány odstraňuje, přičemž nedochází k porušení hojící se tkáně
  • podle povahy rány lze ponechat gel na místě až sedm dnů

Kontraindikace:
Tento přípravek není určen pro léčení suchých ran či popálenin třetího stupně a není též určen pro použití jako chirurgický tampon.

Skladování:

Skladuje za pokojové teploty 10°C – 25 °C. Udržujte v suchu. 

Upozornění:

Pozorujete-li v okolí rány podráždění, maceraci, hypergranulaci nebo alergickou reakci, poraďte se s ošetřujícím lékařem. Infikované rány mohou krytím Kaltostat ošetřovat pouze zdravotničtí pracovníci. Kaltostat není určen k použití jako chirurgický tampon. Rovněž není určen k ošetření silně krvácejících ran.

Před použitím si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékařem. Uchovávejte mimo dosah dětí. 

Jestliže je obal výrobku porušen, nepoužívejte jej. Výrobek je určen pouze k jednorázovému použití.

 

Více produktů značky Kaltostat